Archiwum: budowa

budowa

Teraźniejszy Dolny Śląsk i położone na nim miasta

nowe mieszkania
Siechnice to małe, liczące około sześciu tysięcy mieszkańców, miasto leżące w województwie dolnośląskim. Położone w bliskiej odległości od stolicy regionu, Wrocławia, już od pewnego czasu jest miasteczkiem, do którego ze względu na wspaniałe położenie decyduje się przenieść duża liczba mieszkańców regionu.

Continue reading “Teraźniejszy Dolny Śląsk i położone na nim miasta” »

Budujemy dom – wszystko o instalacjach

Kiedy podejmujemy decyzję o budowie domu, wyobrażamy sobie, jaki będzie kształt budynku, w którym pomieszczeniu urządzimy sypialnię i gdzie będzie kuchnia. Myślimy o przyszłości, zastanawiając się nad kolorem kafelek w toalecie i wybierając styl mebli do salonu. Zazwyczaj zapominamy o tym, co jest niewidoczne, a co jest niezwykle ważne – o obecnych w budynku instalacjach.

Continue reading “Budujemy dom – wszystko o instalacjach” »

Sondowanie cpt przeważnie okazuje się być

Sondowanie cpt pozwala poznać grunt

Zanim zabierzemy się za budowę, wciąż najpierw powinniśmy jak najdokładniejrozpoznać grunt, na którym pragniemy budować, tak by nie było żadnych niespodzianek. Musimy powiedzieć, z jakiego materiału złożone są konkretne warstwy, czy pojawiają się jakieś przejścia o których nie mamy pojęcia, czy czasem po wjechaniu wielkiego sprzętu to wszystko nam się nie osunie.

Continue reading “Sondowanie cpt przeważnie okazuje się być” »

Zagęszczanie gruntu – w jakich przypadkach to konieczność?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad działalnością przedsiębiorstw parających się stabilizacją gruntu. Oczywiście nie jest to usługa z kategorii, takich, których potrzebujemy co dziennie. Tak właściwie rzadko się zdarza, żeby osoby prywatne poszukiwały tego rodzaju usług. Najczęściej wzmacnianie podłoża stosuje się w czasie budowy dróg i mostów. Osoby prywatne, nabywając działkę budowlaną, na której pragną postawić dom, zwracają uwagę na to, czy grunt jest odpowiedni i czy da się tam stawiać budynki.

Continue reading “Zagęszczanie gruntu – w jakich przypadkach to konieczność?” »