Bardzo skuteczny i niedrogi materiał, który idealnie uszczelni oraz zaizoluje dach naszego budynku mieszkalnego

Jeżeli budujemy dom na pewno chcemy, aby był on solidny jak również spełniał wszystkie nasze potrzeby. Jednym z najważniejszych elementów, tuż po fundamentach, jest dach. Przez niego najczęściej ucieka dużo ciepła, ale też to on chroni nas przed opadami na przykład deszczu albo śniegu. Odpowiednio zrobiony dach będzie szczelny a także będzie wykonany tak, żeby uciekało przez niego jak najmniej ciepła. Niekiedy koszty związane z ogrzewaniem domu zwiększają się z powodu słabej izolacji dachu.

styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc zadbać o to, by był wykonany z odpowiednich tworzyw, które charakteryzują się dużą szczelnością jak również są świetnymi izolatorami. Nikt nie chciałby mieć przeciekającego dachu czy też zimnego poddasza, dlatego właśnie należy wybierać dobre materiały, które są przeznaczone szczególnie do krycia dachu. Niezwykle popularnym materiałem, który cechuje się dobrymi parametrami izolacyjnymi jest styropapa. Może nam wspaniale pomóc w uszczelnianiu dachu tudzież izolowaniu powierzchni, by dom trzymał ciepło zimą.

Sprawdź również – http://www.styro-papa.pl/

Styro papa to materiał polecany przez wiele osób, ponieważ świetnie spełnia swoje zadanie izolując dachy domów. Styropapa jest materiałem, który można w łatwy sposób ułożyć na dachu. Kolejną jej zaletą jest to, że jako materiał o bardzo dobrej jakości ma stosunkowo niską cenę. Nie wydając wiele pieniędzy możemy doskonale ocieplić dach oraz cieszyć się szczelnym pokryciem. Aby był on jeszcze szczelniejszy należy zamontować także izokliny.

Więcej na ten temat: styropapa – technologia produkcyjna

Dach często jest nierówną powierzchnią, więc mogą powstawać miejsca, które będą gorzej izolowane tudzież mniej szczelne. W tego typu przypadkach właśnie izokliny mogą być niezwykle przydatne oraz pozwalają nam na dobre uszczelnienie naszego dachu. Są one tworzone ze styropianu pokrytego warstewką papy, dzięki temu są równie szczelne jak reszta pokrycia ze styropapy. Ocieplenie domu stypropapą jest proste i niedrogie. Warto więc decydować się na takie rozwiązania, aby ocieplić dach naszego budynku mieszkalnego. Uniwersalny materiał, charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością, co jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o pokrycie dachu.