Badania wody i gruntu, które należy wykonać przed rozpoczęciem budowy

Przed rozpoczęciem budowy domu czy też innego budynku na kupionej działce należy sprawdzić na jakim gruncie jest umieszczona. Dzięki temu możemy uniknąć późniejszych problemów na przykład z zapadnięciem się fundamentów. Jeśli badania będą pozytywne, nasz budynek będzie wytrzymały i solidnie osadzony na gruncie. Podstawą do badań gruntu jest mapa geologiczna.

zanieczyszenia i ekologia gruntów

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nie posiadamy informacji o podłożu można zwrócić się do Urzędu Miasta o udostępnienie takiej mapy.

Jak sądzisz? Czy opisywany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odnośnik i zbadaj praktyczne informacje – pochłoną Cię kompletnie.

Doskonałym rozwiązaniem będzie też zlecenie odpowiedniej firmie badania geotechnicznego podłoża. Dzięki temu posiądziemy szczegółowe informacje o każdej warstwie ziemi na działce. Badanie gruntu pod budowę odbywa się przez nawiercenia tudzież pobieranie wszelkich próbek, dzięki którym można określić typ gruntu – podłoże pod dom. Istnieją grunty, na których niezwykle ciężko jest zbudować dom, istotne jest wiec, by stosunkowo wcześniej zdecydować się na badania.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy, gdyż jedynym kosztem będzie opłata za badania. Takie badanie najlepiej wykonać przed zakupem danej działki pod budowę. Najlepsze pod budowę domów będą gliny oraz iły. Jeżeli chcemy postawić dom przykładowo na obszarze poprzemysłowym trzeba wykonać obowiązkowo badanie zanieczyszczenia gruntu. Tego typu badanie pozwala na uniknięcie problemów przykładowo z negatywnym działaniem zanieczyszczonej wody na beton w fundamentach.

Możemy dowiedzieć się też jakie jest stężenie metali ciężkich w gruncie tudzież jakie ewentualne działania wdrażać, aby oczyścić teren. Tego typu badania są bardzo ważne dla rolnictwa. Na zanieczyszczonym gruncie rośliny mogą słabo czy też zupełnie nie rosnąć.

Wykonanie badania przed przystąpieniem do budowy umożliwia obniżenie kosztów związanych na przykład z utylizacją gruntu, która trzeba będzie wykonać. Żeby wykonać badania musimy wynająć odpowiednie firmy, które profesjonalnie zajmują się analizą gruntu. Warto przed zakupieniem działki albo rozpoczęciem budowy zrobić tego typu testy, żeby uniknąć dużych wydatków związanych z utylizacją lub długotrwałym zagęszczeniem gruntu pod budowę.