Aranżowanie pokoju gościnnego oraz tarasu. Co zrobić żeby takie dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?

Masz w planach remont pokoju gościnnego i tarasu i poszukujesz jakiegoś świeższego spojrzenia. Masz już dosyć przeglądania tych wszystkich powtarzalnych projektów. Może warto trochę zaryzykować oraz pobawić się taką aranżacją. Spróbować połączyć te dwie przestrzenie, tak aby wyszły z tego jakby dwa dopełniające się miejsca. Może się okazać, iż efekt przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania.

Pokój gościnny to najczęściej reprezentacyjna część mieszkania. Cały czas staramy się, aby dobrze wyglądał, bo to w tym miejscu przyjmujemy gości i organizujemy spotkania, zapraszamy rodzinę, lecz również spędzamy z reguły wolny czas, starając się odprężyć wieczorami i po długim tygodniu pracy.

Czy poszukujesz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę (http://olszewscy.org.pl/budowa-domow.html), która na pewno wyda się Tobie ekscytująca. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Jeśli mamy to szczęście, iż mieszkamy w domku i oprócz tego z naszego pokoju gościnnego wychodzi się wprost na taras to możemy naprawdę spróbować użyć ciekawych rozwiązań aranżacyjnych i spróbować tchnąć w tą przestrzeń nowe życie (czytaj więcej ). Po pierwsze trzeba sprawić żeby taras stał się częścią domu, a w tym wypadku salonu.

Nie czekaj – jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to zachęcamy Cię do wejścia do serwisu twórcy (http://assystem.com.pl/nadzor-budowlany/), aby przeczytać nowe niezwykłe szczegóły.

Żeby tego dokonać należy jak najbardziej te dwie przestrzenie ze sobą połączyć. Świetne będą drzwi szklane, za ich pomocą te dwa miejsca się ze sobą scalą i nawet siedząc w salonie na kanapie, będziemy widzieć co dzieje się na zewnątrz.

podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com

Spora ilość zieleni za oknem sprawi, że będziemy lepiej się czuć w tym miejscu. Kwiaty, drzewka, krzewy, właściwie możemy posadzić to, na co ma się ochotę. Najlepiej w większych donicach, do których wsadzimy kilka roślin. O każdej porze roku, można posadzić rośliny znoszące nawet te złe warunki atmosferyczne. Ważne ażeby część roślin była całoroczna oraz prezentowała się pięknie nawet wtedy, gdy na dworze zimno albo pada śnieg. W tej roli świetnie sprawdzą się cały czas zielone krzewy iglaste. Możemy również tak urządzić przestrzeń, aby posadzka w pokoju gościnnym jak również na tarasie była zrobiona z takiego samego surowca, wtedy jedna przestrzeń będzie przechodziła w drugą. Oprócz tego zaaranżujmy nasz salon w delikatnych, naturalnych barwach.

Beże na ścianach, brązy na meblach, biel będzie świetna na listwy podłogowe. Doda całemu wnętrzu lekkości, przy tym całość będzie się doskonale komponować z ciemniejszą barwą ścian. Taki taras z kolei będzie się pięknie oraz bardziej przytulnie prezentował, jeśli zamontujemy na nim oświetlenie (zerknij tutaj). Spowoduje ono, że w nocy będzie miał wyjątkowy klimat, a nie będzie właściwie ciemną plamą za oknem, jak dotychczas.