6 podstawowych sposobów rozróżnienia klimatyzatorów

Klimatyzatory w znacznym skrócie można scharakteryzować jako systemy, które odpowiadają za dostarczanie powietrza o określonej przez użytkownika temperaturze. Klimatyzatory posiadają funkcję zarówno schładzania jak i ogrzewania powietrza wewnętrznego.

Klimatyzator kasetonowy

Autor: Lars
Źródło: Lars
Dziś na rynku sprzedażowym dostępnych jest mnóstwo typów klimatyzatorów, które możemy dopasowywać do swoich subiektywnych potrzeb. Klimatyzatory możemy dzielić ze względu na mnóstwo różnych kryteriów.

Jednym z popularniejszych podziałów jest klasyfikacja ze względu na samą budowę urządzenia. Tutaj możemy wymienić systemy klimatyzacyjne kompaktowe nazywane także monoblokowymi. Charakteryzują się one tym, że składają się tylko z pojedynczej jednostki. W tym wypadku parownik oraz skraplacz to po prostu jedno urządzenie, które zmienia swoje właściwości w w czasie pracy.

Szalenie nam przyjemnie, że nasz artykuł wywarł na Tobie pozytywne uczucie. Chcemy zaprosić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć tutaj (www.miloapart.pl/standard) zajmujące wątki.

Systemy klimatyzacyjne kompaktowe z racji swych małych rozmiarów idealnie sprawdzają się na małych powierzchniach, gdzie oszczędność przestrzeni jest dobrze widziana.

Jeśli chodzi o systemy klimatyzacyjne kompaktowe można tutaj wyróżnić typ przenośny, który gwarantuje możliwość przenoszenia klimatyzatora tam gdzie jest taka potrzeba. Innym typem jest klimatyzator tzw. okienny, który jak nazwa wskazuje instalowany jest we wnęce okiennej lub też murze. Jest to nieskomplikowany w montażu typ, który prócz tego nie rodzi jakichkolwiek trudności w obsłudze. Jego zaletą jest również to, że umożliwia on nieograniczone i równomierne dostarczanie powietrza. Problemem jest jedynie to, że trzeba mieć świadomość tego, że ich praca będzie dosyć głośna.

Innym popularnym rodzajem klimatyzatorów są klimatyzatory split (na tej stklimatyzatory (przejdź do serwisu)o systemy dwuczęściowe, składające się z 2 jednostek. W części wewnętrznej znajduje się parownik, z kolei w części zewnętrznej sprężarka. Te 2 jednostki zespolone są ze sobą na dwa sposoby. Wykorzystany do tego celu może być nowoczesnej technologii hydrauliczny jak również linia chłodnicza lub układ elektroniczny. Trzecim typem klimatyzatorów są klimatyzatory typu multi-split, które posiadają wiele wspólnych elementów z systemami klimatyzacyjnymi split.

Źródło: