Archiwum: marzec 2021

Aranżowanie pokoju gościnnego oraz tarasu. Co zrobić żeby takie dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?

Masz w planach remont pokoju gościnnego i tarasu i poszukujesz jakiegoś świeższego spojrzenia. Masz już dosyć przeglądania tych wszystkich powtarzalnych projektów. Może warto trochę zaryzykować oraz pobawić się taką aranżacją. Spróbować połączyć te dwie przestrzenie, tak aby wyszły z tego jakby dwa dopełniające się miejsca. Może się okazać, iż efekt przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania. Continue reading “Aranżowanie pokoju gościnnego oraz tarasu. Co zrobić żeby takie dwie przestrzenie wzajemnie się uzupełniały?” »

Malowanie domu – jak dzisiajkupić najbardziej odpowiedni kolor oraz rodzaj efektu dekoracyjnego?

Kolor ścian to jeden z podstawowych elementów remontu. Współcześnie na rynkuproponowany jest bardzo zróżnicowany wybór farb i efektów dekoracyjnych w różnych barwach lub sposobach wykończenia, tym samym niezależnie od własnych oczekiwań, każda osoba będzie mogła odnaleźć najbardziej satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie. Jakie farby i efekt dekoracyjny są faktycznie warte uwagi? Czym należy się kierować kupując konkretny produkt?

Continue reading “Malowanie domu – jak dzisiajkupić najbardziej odpowiedni kolor oraz rodzaj efektu dekoracyjnego?” »

Z jakich powodów usługi geodezyjne są tak ważne na różnych etapach budowania domu.

Budowa swojego wymarzonego domu najczęściej wiąże się z koniecznością współpracy z różnymi specjalistami. Już na samym początku, podczas wybierania planu niezbędny jest architekt, chyba że ktoś kupi taki, jaki wymagał nie będzie żadnego przerabiania. Niezwykle ważny w czasie całej inwestycji jest również geodeta, przez wiele osób zupełnie niedoceniany z tym, co robi. A w praktyce jego praca niezbędna będzie na wielu etapach budowy, i nie ma możliwości, aby jego usługi pominąć.

Continue reading “Z jakich powodów usługi geodezyjne są tak ważne na różnych etapach budowania domu.” »

Biura architektoniczne w kraju

Osoby zainteresowane budową domu często gubią się w przestrzeni sieciowej podczas poszukiwania właściwego biura. Właściwie wykonany projekt nie może być nisko wyceniony, gdyż to może oznaczać brak profesjonalizmu ze strony firmy. Wyjątkowo polecane projekty domów są często wymieniane na forach internetowych przez samych klientów. Poprzez wieloletnią współpracę osoby korzystające z usług architektów są w stanie prędko wymienić zalety i wady różnych biur.

Continue reading “Biura architektoniczne w kraju” »